rozwód

Rozwód czyli jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu

Kiedy kończy się miłość

Ostatnimi laty sporu mówi się o kryzysie rodziny. Wiele małżeństw już po kilku latach rozpada się, bo ludzi przygniatają codzienne sprawy, natłok obowiązków i stresu, a brakuje czasu na bliskości bycie razem. Chyba dla każdego rozwód to jedna z największych porażek w życiu. Psychologowie są zgodni co do tego, że to również jedno z najbardziej stresujących doświadczeń. Okołorozwodowe batalie mogą trwać wiele lat, niosąc ze sobą wiele smutku, wiele wojen w sądzie, niepotrzebnych słów oraz tak zwanego prania brudów.

Rozwód czyli jedno z najtrudniejszych doświadczeń

To właśnie sprawy rodzinne wywołują zawsze najwięcej emocji. Jedną z tego typu spraw są sprawy rozwodowe. Kiedy jeden z małżonków składa wniosek do sądu o rozwód, niekoniecznie oznacza to, że jest na ten krok gotowa również druga strona. Gdyby u obydwu stron gotowość do rozwodu była taka sama, sprawy rozwodowe czasami nie ciągnęłyby się latami. Niestety w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Najczęściej ludzie nie są w stanie polubownie dogadać się co do podziału majątku, do opieki nad dziećmi, oraz innych spraw, takich jak na przykład ustalenie winy. Jedna ze stron może zapalczywie walczyć o to, by sąd uznał całkowitą winę współmałżonka. Ma to przełożenie na przykład na możliwość ubiegania się o alimenty od współmałżonka. Dlatego właśnie sprawy rodzinne to bardzo często krew pot i łzy w sądzie.

Adwokat w sprawach rozwodowych

Już bardzo często po pierwszej rozprawie, kiedy współmałżonkowie zobaczą wzajemne nastawienie do sprawy, decydują się oni na wynajęcie adwokata. Okazuje się bowiem, że szukuje się mała wojna, podczas której zostaną wyciągnięte najsilniejsze działa. W takiej sytuacji wsparcie adwokata jest bardzo ważne, bo bardzo często to właśnie głos oficjalnego przedstawiciela będzie jedynym głosem rozsądku. Kiedy zalewają człowieka emocje, takie jak długo tłumione żal czy złość, trudno jest bowiem hamować się, nawet jeżeli jest się w sądzie. Dlatego właśnie czasami sądowe przepychanki pełne są emocjonalnych wypowiedzi, obydwu stronom trudno jednak dojść do porozumienia i ustalić pewne sprawy, takie jak na przykład podział opieki nad dziećmi, albo ostateczne decyzje dotyczące majątku.

Olsztyn – dobry adwokat

Wsparcie dobrego adwokata jest niezbędne tam, gdzie ludzie są tak mocno skonfliktowani, że są w stanie walczyć na sali sądowej nawet przez kilka lat, nie godząc się na żadne ugody, nie podejmując dialogu – twierdzi Maciej Zieliński. Tak naprawdę warto przekonać wtedy każdą ze stron, że najlepszym wyjściem jest jak najszybsze zakończenie sprawy, aby zwyczajnie każdy mógł rozpocząć nowe życie. Zbyt długie trwanie w około rozwodowej atmosferze naprawdę nikomu nie służy. Samych spraw sądowych jest na tyle, że na kolejne rozprawy czeka się czasami wiele tygodni. Trudno zatem układać sobie życie, kiedy tak emocjonująca sprawa wciąż „wisi” nad człowiekiem i obserwuje całą jego uwagę.

Najważniejsze okołorozwodowe kwestie

Kiedy mi się uda się dojść do porozumienia w najważniejszych kwestiach, taki jak na przykład opieka nad dziećmi, to gdzie będą one spędzać wakacje czy święta, z kim na stałe zamieszkają, droga do oddzielnego szczęśliwego życia jest już naprawdę prosta. Bardzo często po rozwodzie każda strona oddycha z ulgą, że ma już za sobą ten koszmar. Warto zatem powierzyć swoją sprawą dobremu adwokatowi, który pomoże przetrwać ten trudny czas. Olsztyn to miasto, w którym bez problemu znajdzie się renomowanego specjalistę z tej dziedziny.